Перед новим роком українці купили рекордну кількість червоної ікри

На передноворічний період припадає 40-45% продажів червоної ікри. При цьому 30% ринку припадає на контрабанду з Російської Федерації, неякісну ікру, що продається нерідко на акціях за ціною близько 50 гривень за баночку, а також на штучну ікру.

Штучна ікра виробляється з курячого білка, її теж можна назвати корисною, але “червоною” вона є лише за кольором. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За словами експерта, найякіснішою є ікра в скляних банках. Саме в них можна розгледіти та оцінити чи не кожну ікринку, тому виробники відбирають кращий продукт саме для такої упаковки. Але її недолік — висока ціна. Вартість німецької скляної банки становить 5 євро. Тому все частіше використовують пластикову прозору банку.

Найекономічніша та найпоширеніша в Україні упаковка — бляшанка, але вона не дозволяє оцінити зовнішній вигляд продукту. Окрім того, можна купити червону ікру на вагу.

“Вона коштує відсотків на 20% дешевше, ніж в бляшанці, і при цьому має таку ж якість”, — впевнений Дорошенко.

За словами експерта, близько 70% ринку червоної ікри, яка реалізується в Україні, припадає всього на кілька марок: ТМ “Шаланда” і “Камчадал”, а також “Рибкоппродукт” і “Червоне золото”. При цьому, ікра під ТМ “Червоне золото” продається в торгових мережах на вагу.


Залиште коментар