“Процес приготування їжі не повинен бути занадто складним”, — шеф-кухар австралійського ресторану The Cook’s Garden

Пітер Бартер — шеф-кухар відомого австралійського ресторану The Cook’s Garden, що більше 16-ти років пропрацював у гастрономічній сфері.

ЗВІДКИ У ВАС З’ЯВИВСЯ ІНТЕРЕС ДО КУЛІНАРНОЇ СПРАВИ?

Ви знаєте, так вийшло, що я, можна сказати, просто впав в неї, немов у яму, і мені це настільки сподобалося, що я вирішив в цій ямі залишитися. Я почав працювати в 15 років, допомагаючи моєму дідові. Він був пекарем, і я проводив дуже багато часу з ним, спостерігаючи і захоплюючись його граціозною роботою. Напевно, в той час я і зрозумів, що не тільки смачна страва, а й сам процес приготування доставляє клієнтам ресторану задоволення.

Світлина від The Cook's Garden.

ЯКИМИ ЯКОСТЯМИ, НА ВАШУ ДУМКУ, НЕОБХІДНО ВОЛОДІТИ ХОРОШОМУ ШЕФ-КУХАРЮ?

Напевно, це сильний характер і вміння повністю віддатися своїй роботі, але, на перше місце поставлю все ж любов до самого процесу приготування їжі, розцінюючи його як творчість. Причому дуже важливо постійно підтримувати свою майстерність на високому рівні, щоб не застоюватися на місці і не переставати творити.

ЯК ВИ МОЖЕТЕ ОХАРАКТЕРИЗУВАТИ СВОЮ, СКАЖІМО ТАК, ФІЛОСОФІЮ ПРИГОТУВАННЯ СТРАВ?

По-перше, особисто я переконаний, що будь-яка приготована вами страва відображає ваш характер, і я тут не виняток. Готувати потрібно завжди з хорошим настроєм. По-друге, процес приготування їжі не повинен бути занадто складним. Ну, і по-третє, чи готуєте ви за рецептом або придумуєте склад страви самі — якщо ви використовуєте якісні інгредієнти, приготовані належним чином, у вас просто не може не вийти щось смачне.

ЩО НАДИХАЄ ВАС ПІД ЧАС ПРИДУМУВАННЯ РЕЦЕПТІВ НОВИХ СТРАВ?

Тут я повинен висловити подяку моєму першому шеф-кухарю Роду Ендрюсу, під керівництвом якого я починав свою кар’єру. Саме він вказав мені шлях, котрий дозволяє постійно вдосконалюватися. Я дуже часто їм в різних ресторанах, читаю багато кулінарних книг і журналів, що дозволяє мені черпати нові ідеї і придумувати нові рецепти різних страв.

ЯКЕ М’ЯСО ВИ НАЙБІЛЬШЕ ЛЮБИТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ, І ЯК ВИ ЙОГО ГОТУЄТЕ?

Напевно, це ‒ свиняча грудинка. Мені подобається спочатку на деякий час покласти її в розігрітий качиний жир. Потім вийняти грудинку, прибрати надлишки жиру і поставити в духовку, розігріту до максимальної температури так, щоб під час приготування м’ясо весело шкварчало.

ЯКБИ ВАМ НАДАЛИ ВИБІР, В ЯКІЙ ТОЧЦІ ЗЕМНОЇ КУЛІ ВИ ВОЛІЛИ Б ПРАЦЮВАТИ?

Звичайно ж, це The Fat Duck в Англії! Витвори шеф-кухаря ресторану Хестона Блюменталь настільки оригінальні і неповторні, що мені цікаво було б навіть просто спостерігати за його роботою. Він придумує свої нові рецепти страв, ґрунтуючись на наукових дослідженнях в області хімії, і в його меню, швидше, більше науки, ніж варіантів всіляких страв. Хестон з’єднує разом такі інгредієнти, які в сучасній кулінарії, м’яко кажучи, не прийнято використовувати разом. Скажімо, в його ресторані Вам подадуть кав’яр з білим шоколадом, а бекон з морозивом.

Світлина від The Cook's Garden.

ЯКІ Б ЗМІНИ ВИ ХОТІЛИ ПОБАЧИТИ В СФЕРІ СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ?

Мені б хотілося бачити більше майстер-класів, всіляких навчальних семінарів і програм для молодих кухарів, які, як ніхто інший сповнені енергії, хочуть працювати і рости професійно. Ні для кого не секрет, що хорошого кухаря дуже складно знайти, а проблема в тому, що мало кому з молодих хлопців вдається працювати з хорошим шеф-кухарем, який міг би багато чому їх навчити і розвинути творчу складову, так необхідну в нашій роботі. На жаль, зараз таких програм дуже мало.

ВИ ПРАЦЮЄТЕ ШЕФ-КУХАРЕМ В ТАКОМУ МІСЦІ, ДЕ ПРОЦЕС ПРИГОТУВАННЯ СТРАВ ЙДЕ В ШВИДКОМУ, ДОСИТЬ НАПРУЖЕНОМУ ТЕМПІ. ЩО ДОПОМАГАЄ ВАМ КОЖЕН ДЕНЬ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ПРИХОДИТИ НА РОБОТУ?

Мені дійсно подобається моя професія, яка вимагає віддачі буквально на сто відсотків, і я реально усвідомлюю той факт, що по-іншому працювати вже не вийде. Приховувати не буду, мій графік створює певні труднощі в сімейному житті, адже, часом, доводиться затримуватися на роботі допізна, а потім рано вранці знову бігти в ресторан. Напевно, ця сторона моєї діяльності найбільш складна частина професії. Крім приготування їжі, я дуже люблю риболовлю і гольф. Причому, коли я ловлю рибу або намагаюся загнати м’яч в лунку, я намагаюся викинути всі думки про кулінарію з голови, що б дати собі трохи відпочити від всіляких рецептів, ідей і варіантів поєднання всіляких інгредієнтів, постійно крутяться у мене в голові. І це, як не дивно, допомагає мені придумувати потім щось нове.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА “СВІТОВИД” У СОЦМЕРЕЖІ FACEBOOK

ОСТАННЄ ПИТАННЯ: ДЕ АБО КИМ ВИ БАЧИТЕ СЕБЕ РОКІВ, СКАЖІМО, ЧЕРЕЗ П’ЯТЬ?

Сподіваюся, звичайно, що це буде область кулінарії, тому що я дуже люблю готувати і просто не уявляю себе без цього! Як я говорив, ніколи не можна зупинятися на одному місці. Треба постійно професійно зростати, шукати щось нове ‒ ідеї, рецепти, поєднання продуктів. Тільки так ти ніколи не охолонеш по відношенню до власної професії. Ресторанна сфера перебуває в постійному русі, і я намагаюся рухатися разом з нею.


Залиште коментар