Схоже, українські осетри приречені бути знищеними, — волонтер WWF

21 грудня минулого року в новинах прогриміло фото вбитої браконьєрами майже двометрової білуги. Чи буде хтось за неї покараний? Впевнений, що ні.

Я тут проглянув в реєстрі судових рішень останні рішення по осетровим.

1) Незаконно ловиш рибу із використанням всього-навсього 2000 (двох тисяч!) гачків? В тебе вилучають дві білуги і вісім російських осетрів, вкупі із двома ящиками гачків? Слідчий звертається в суд з клопотанням арештувати браконьєрський човен, поки йде слідство?
«Враховуючи викладене вище, не вбачаю підстав для задоволення внесеного слідчим клопотання» (Слідчий суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Казанлі Л.І.)

2) Продаєш на ринку 3 в’ялених осетра, зрозуміло що браконьєрського походження? Штраф становить 48000-110000 грн за одну особину?
«визнати винною у скоєні правопорушення, піддати стягненню у вигляді штрафу 1700 грн» (Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Вірченко О.М.)

3) Браконьєриш з друзями, ловиш 17 російських осетрів, не рахуючи кількасот пеленгасів та калканів? Але вас ловлять прикордонники і вам нараховують збитки в понад мільйон гривень? Слідчий клопотає про запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, але «Підозрюваний має постійне місце проживання, за місцем проживання характеризується добре, має стійкі соціальні зв’язки, не судимий, посилання прокурора в судовому засіданні на значну шкоду, спричинену кримінальним правопорушенням також не є ризиком у розумінні п. 1 ч.1 ст. 177 КПК України. За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого не обґрунтоване та не підлягає задоволенню» (Слідчий суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Маринін О.В.)

Світлина від WWF в Україні.

Характерним є пояснення іншого з цієї трійки, якому таки обрали особисте зобов’язання як запобіжний захід: «Підозрюваний пояснив, що він не визнає підозру у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, пояснив що він із ОСОБА_3 та ОСОБА_4 просто переганяли катер та були затриманні прикордонниками. Походження риби йому невідоме».

Звичайно, невідоме, просто переганяли катер.

Осетри пережили динозаврів, та можуть не пережити нашу судову систему.

білуга

Андрій Плига


Залиште коментар