“Ви дивовижна нація! Сподіваюся, що відкриватиму Україну ще багато років”, — власник Champagne Taittinger

Французька компанія «Теттенже» (Champagne Taittinger) є одним із найстаріших винних домів Шампані. Її було засновано у 1734 році, і тоді вона носила ім`я свого першого власника – Жака Фурно. У 1932 році П’єр Теттенже купив компанію і перейменував її на честь свого сімейства.

Шампанське «Теттенже» відоме серед поціновувачів тим, що його витримують у крейдяних печерах Реймса, викопаних ще за часів Римської імперії. Письменник Ян Флемінг зробив це вино одним із улюблених напоїв свого найвідомішого персонажа – Джеймса Бонда.

Сьогодні компанією володіють та керують син П’єра Теттенже П’єр-Емануель і його діти – Віталі та Кловіс. Саме з останнім кореспонденти зустрілися в Києві та поговорили про виноробство як частину культурного спадку, про любов до футболу та благодійність на Віденському балі.

З ДИТИНСТВА ЗНАВ, ЩО УКРАЇНА ВИРОБЛЯЄ БАГАТО ЗЕРНА, АЛЕ ПРО ВАШЕ ВИНОРОБСТВО НЕ ЧУВ

– Ви вже вдруге відвідуєте Україну. Які ваші враження?

– Ваша країна дуже тепла, люди гостинні. На мою думку, ви просто дивовижна нація, і дуже схожі на нас, французів. Я бачу на вулицях, у ресторанах, готелях, що ви теж молода нація, яка любить життя, яка насолоджується кухнями світу… І якби я міг привезти сюди ще більше шампанського, яке виробляє моя родина, то був би щасливим. Київ для мене – це місто з тисячолітньою культурою, тому я щомиті насолоджуюся його архітектурою, вулицями, пам’ятками. Втім, я ще не встиг багато побачити. Але сподіваюся, що відкриватиму для себе Україну ще протягом багатьох років.

– Ми теж на це сподіваємося! Наші країни близькі й через те, що у нас також розвинене сільське господарство.

– Так.

– Що ви знаєте про виноробство в Україні?

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА “СВІТОВИД” У СОЦМЕРЕЖІ FACEBOOK

– У часи моєї молодості ми завжди мали глибокий зв’язок зі слов’янською культурою: вчили історію, знали, що за часів комунізму Україна була головним постачальником зерна в усьому Радянському Союзі, завжди виробляла багато зерна та всього, що з ним пов’язано. Але щодо іншого я мало обізнаний і ніколи не мав можливості скуштувати українські…

– Так, саме це було моїм наступним питанням! Я хотів запитати, чи ви колись куштували українські вина?

– Я про них ніколи навіть не чув.

– А які вина й у якій кількості виробляє ваша компанія?

– Ми випускаємо шампанське. Ви знаєте, що це ігристе вино, яке виробляється виключно в регіоні Шампань, у Франції. І ми його створюємо вже понад 400 років. Колись воно стало популярним завдяки королю Франції та його оточенню, а також завдяки російським царям. Довгий час, 200-300 років, Російська імперія була головною країною для експорту шампанського з Франції.

Теттенже – молоде сімейство, яке нараховує лише три покоління. Сьогодні компанією керують мій батько, моя сестра та я. Якщо говорити коротко, ми спеціалізуємося на конкретному сорті вина – шардонне, яке є досить легким, елегантним і жіночним. Моя родина надає перевагу такому легкому, свіжому та вишуканому вину. Особисто я люблю вина, які насичують енергією, любов’ю, дарують насолоду. Мені подобається рафінованість, і я вважаю, що вина «Теттенже» саме такі. На сьогодні ми виробляємо 6 мільйонів пляшок на рік.

– Шість мільйонів?!

– Саме так, і насправді це не дуже багато. Ми компанія майстрів своєї справи, які створюють власний продукт. На кожній пляшці є моє ім’я і мій підпис, тобто я особисто гарантую якість нашого автентичного шампанського.

– Ви також виробляєте шампанське «Теттенже» у Каліфорнії, чи не так?

– Ні-ні, це не «Теттенже»! «Теттенже» виробляється лише в Шампані! Тридцять років тому (як швидко час летить!) ми відкрили підприємство у США, оскільки вважали, що в цієї країни великі перспективи у сфері виноробства – і, це також важливо, у споживанні вина. Наші очікування справдилися, і сьогодні ми належимо до найпрестижніших винних заводів ігристого вина у США. Адже ми маємо великий досвід, знаємо, як це робити, ми експерти і володіємо всіма необхідними ноу-хау в цій сфері. Цей наш проект має назву «Domaine Carneros», і ми дуже раді працювати над ним. Наступного року ми представимо ще один – цього разу в графстві Кент, в Англії. Ми завжди намагаємося розвивати нашу компанію найкращим чином.

– Чому ж ваша родина в 2005 році продала компанію американцям – компанії Starwood Capital, а потім знову її викупила?

– Розумієте, ми володіли величезним підприємством, до якого входили також виробництво прикрас Cristal Baccarat, тисячі готелів у Європі та по всьому світу і багато іншого. А в родині іноді стаються сварки, кризи, ревнощі… Інтереси розходяться. Через усі ці проблеми одного дня ми продали нашу компанію. Але це нас дуже засмутило. Тому ми запитали нового власника, чи він не може продати нам назад ту частину бізнесу, яка пов`язана з шампанським. На щастя, він погодився.

– Чим для вас є приналежність до такого родового клану?

– Я б не назвав нашу родину «кланом». Вважаю, що ми як виробники шампанського є не кланом, а скоріше частиною культури. Шампанське – універсальна мова любові, щастя, миру та свободи. І любов, щастя, мир і свобода – саме те, заради чого ми робимо наше вино. Я не думаю, що ми можемо казати, що працюємо чи мислимо, як клан. Навпаки, ми, на римський чи грецький манер, запрошуємо інших до нашого кола. Ми віримо, що наші працівники, партнери, клієнти – всі вони є частиною родини Теттенже.


Залиште коментар